Zajęcia letnie „Lato w mieście" - Bibliotekarz Lubuski

Zajęcia letnie „Lato w mieście"

wakacjeBiblioteka Publiczna im. Wiesława Sautera w Babimoście była organizatorem akcji letniej dla dzieci i młodzieży „Lato w Mieście". Bawiliśmy się znakomicie na hali sportowej, rozgrywając turniej w kręgle, po którym chłopcy zagrali mecz na „Orliku".

Drugiego dnia odwiedziła nas pani psycholog, przybliżając dzieciom problem używek (alkoholu, narkotyków, dopalaczy) i zagrożeń wynikających z ich zażywania. Dyskusję wywołała prelekcja filmu dotycząca uzależnienia od Internetu. Kolejne dni to ciekawe spotkania z policjantem, instruktorem BHP i strażakami z OSP w Babimoście, na których dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa przeciwpożarowego, bezpieczeństwa na drodze i nad wodą podczas wakacji. Na chłopcach duże wrażenie zrobiła wycieczka do fabryki IKEA Industry, a na dziewczynach zajęcia zumby. Świetnie bawiliśmy się również w Wigwamie, gdzie po prelekcji dotyczącej gospodarki leśnej i ochrony środowiska upiekliśmy na ognisku pyszne kiełbaski. Codziennie na dzieci czekał poczęstunek, a ostatniego dnia na zakończenie zajęć wybraliśmy się na pyszną pizzę. Dzięki pomocy sponsorów każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami i przyborami szkolnymi.

wakacje1