Spotkanie "Podaj dalej" w Mirostowicach Dolnych - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie "Podaj dalej" w Mirostowicach Dolnych

podaj_dalej_mirostowice_2

Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Żary z/s w Bieniowie zakończyła realizację projektu "O finansach... w bibliotece - IV edycja". W zakresie edukacji ekonomicznej przeszkolonych zostało 25. seniorów: 10 osób w stopniu podstawowym oraz 15 w ramach szkolenia dla zaawansowanych. Uroczyste wręczenie certyfikatów wszystkim uczestnikom odbyło się podczas spotkania "Podaj dalej". Wymianie doświadczeń i podsumowaniu efektów projektu towarzyszuło wystąpienie przedstawiciela Narodowego Banku Polskiego, który podkreślił jakość i sens działań realizowanych w bibliotekach publicznych. Dziękując bibliotekarzom prowadzącym kursy, podsumował: "Jeżdżę po bibliotekach i osoby takie, jak wy powinny zarażac swoją aktywnością, entuzjazmem. Bardzo fajnie się współpracuje z bibliotekami". Wójt Gminy Żary, również obecny na spotkaniu, pogratulował wszystkim, którzy uczestniczyli w projekcie. Podkreślał wagę zdobytej wiedzy. Najstarsza uczestniczka kursu, przewodnicząca Koła Gospodyń i liderka lokalnego zespołu śpiewaczego na zakończenie projektu napisała wiersz, który odczytała po wręczeniu certyfikatów. Atmosfera spotkania i entuzjastyczne wypowiedzi uczestniczek były najlepszym dowodem na to, że projekt zrealizowany został z sukcesem, ku zadowoleniu mieszkańców. Nie mogło być lepszej inspiracji dla kadry zarządzającej bibliotek z terenu powiatu: Lipinek Łużyckich, Przewozu, a w szczególności Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Trzebielu - nowo utworzonej instytucji kultury, która niemal od podstaw rozpoczyna swoją działalność oraz współpracę z lokalną społecznością i środowiskiem bibliotekarskim.

mirostowice_bieniow_ofbpodaj_dalej_mirostowicemirostowce_podaj_ofb_3

Projekt "O finansach... w bibliotece - IV edycja" jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego zalożenia sa zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

OFB_logo