Noc Bibliotek 2016 w Siecieborzycach - Bibliotekarz Lubuski

Noc Bibliotek 2016 w Siecieborzycach

noc_siecieborzyceW tym roku do wspólnego spędzenia Nocy Bibliotek zgłosiły się klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Siecieborzycach. Organizacją spotkania zajęły się panie: Maria Bednarek – Biblioteka Szkolna , Dorota Klimejko – Biblioteka Publiczna w Siecieborzycach oraz wychowawcy klas: Elżbieta Fajkierz i Zofia Wilczyńska – Mazurek. Program zajęć był różnorodny. noc_siecieborzyce_2Spotkanie rozpoczęliśmy od zajęć literackich o Henryku Sienkiewiczu, w ramach których uczestnicy obejrzeli prezentacje, układali puzzle ilustrujące książki autora, odgadywali tytuły dzieł na podstawie czytanego tekstu, grali w kalambury. Następnie zamieniliśmy się w ekologów rozwiązując zagadki i quizy przyrodnicze. Gościem specjalnym Nocy Bibliotek była dr Małgorzata Zubaszewska wraz z asystentkąÂ  - panią Natalią, która wprowadziła dzieci w świat eksperymentów. Po zajęciach edukacyjnych przyszedł czas na zmagania sportowe, zabawy muzyczne i układanie domina z książek. Około północy wszyscy rozpoczęliśmy wspólne czytanie fragmentów dzieł Henryka Sienkiewicza. Bawiliśmy się świetnie.

Dorota Klimejko