Noc Bibliotek i Kraina Eksperymentów w Lesznie Górnym - Bibliotekarz Lubuski

Noc Bibliotek i Kraina Eksperymentów w Lesznie Górnym

noc_bibliotek_lesznoKsiążka pobudza wyobraźnię... Czytając doświadczamy tego bezpośrednio. Genialne uczucie, bo jesteśmy tam, gdzie ten niesamowity zestaw literek nas zaprowadzi. Dzieci z Leszna Górnego do czytania w niekonwencjonalny, niecodzienny i laboratoryjny sposób zachęcały panie: doktor nauk fizycznych, Małgorzata Zubaszewska z asystentką, Natalią z „Krainy Eksperymentów" w Zielonej Górze. Doświadczenie, eksperyment, myślenie, ale przede wszystkim działanie to coś, co dzieci uwielbiają. „Noc Bibliotek 2016" upłynął w Lesznie Górnym pod hasłem rozbudzania i rozwijania twórczej fantazji. Tak żywiołowo i wybuchowo połączyły się siły Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie Filia w Lesznie Górnym z Biblioteką Szkolną w Lesznie Górnym. Koordynatorkami wspaniałej przygody były: „wulkaniczna" Andżelika Przysiężna i „chromatograficzna" Małgorzata Augustyniak. Do tej entuzjastycznej, wyjątkowo mądrej ekipy promującej czytanie dołączyli dzielni panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z szefem obu tych formacji, panem Piotrem Dębińskim. Strażacy umiejętnie połączyli wieczorne czytanie, prace badawcze i konsumowanie smacznych kiełbasek z Dniem Dziecka częstując dzieci owocowym soczkiem, słodkim ciastkiem o walorach kaloryczności i bojowości, coby na koniec dodać im waleczności, dokładności i gotowości do zgłębiania tajemnic ukrytych w księgach mądrości.

Andżelika Przysiężna i Małgorzata Augustyniak