Warsztaty projektowania biżuterii we Wschowie - Bibliotekarz Lubuski

Warsztaty projektowania biżuterii we Wschowie

Warsztaty__jubilerskie_wschowa21 i 22 czerwca 2016 roku we wschowskiej Bibliotece odbyły się warsztaty projektowania biżuterii dla dzieci i młodzieży. Zajęcia przeprowadziła Marta Jędras – animator kultury, pedagog i rękodzielnik z firmy DARUMA z Zielonej Góry. We wtorek, podczas spotkania „Mały Jubiler" uczestnicy poznali zasady tworzenia biżuterii montowanej z półfabrykatów. Dzieci przyswoiły sobie wiedzę o doborze barw, materiałów i rodzajach kompozycji. W czasie ćwiczeń praktycznych warsztaty_wschowa_2zaprojektowały w formie szkicu naszyjnik, bransoletkę oraz kolczyki. Wykonały także dwie ozdoby na rękę - jedną z kolorowych koralików, a drugą z zawieszką. Własnoręcznie wykonane arcydzieła zabrały do domu. Natomiast w środę odbyły się warsztaty biżuterii szklanej. Prezentacja multimedialna przygotowana przez prowadzącą przybliżyła uczestnikom różne rodzaje biżuterii rękodzielniczej z metalu i szkła. Podczas rozmowy i ćwiczeń wprowadzających zebrani poznali zasady kompozycji oraz doboru materiałów i barw. Następnie każdy wykonał własny projekt wisiora i stworzył kompozycję z drucika miedzianego i szklanych kamieni. Być może wykonane ozdoby będą stanowić element letniego ubioru? Fotorelacja z zajęć dostępna jest na facebooku wschowskiej Biblioteki.

Warsztaty zostały dofinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Wschowa.

Ilona Ratajczak