Kolorowy Świat - wystawa w Filii miejskiej w Świebodzinie - Bibliotekarz Lubuski

Kolorowy Świat - wystawa w Filii miejskiej w Świebodzinie

wernisaz_kolorowy_swiat15 czerwca 2016 roku w „Mojej Galerii" mieszczącej się w Filii bibliotecznej na os. Łużyckim w Świebodzinie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży ze Świetlicy Inicjatyw Twórczych w Świebodzinie pt. "Kolorowy Świat". Otwarcia wystawy dokonała Elżbieta Stankiewicz - kierownik Filii, w towarzystwie Wiesławy Zapolskiej - instruktorki i pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia. Na spotkanie zaproszono młodych artystów - plastyków, którzy swoje pasje rozwijają na warsztatach plastycznych w Świetlicy Inicjatyw Twórczych. W wernisażu wzięli udział uczniowie z Gimnazjum nr 3 oraz nauczycielka plastyki, Teresa Berendt- Klechamer. Na wystawie zaprezentowano ponad 80 prac w 42. antyramach różnej wielkości. Wszystkie prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi. Z tego powodu są bardzo interesujące i ciekawe. Można tu znaleźć prace malowane kredką, farbą, pastelami, a także rysowane za pomocą ołówka i tuszu. Przedstawiają martwą naturę, roślinność, zwierzęta, portrety ciekawych osób oraz ilustracje do bajek i baśni. Niektóre przedstawione prace plastyczne udział brały w Pszczewskim Plenerze Malarskim, gdzie zostały wyróżnione. Każdy rysunek, obraz na oczy widza działa tu jak magnez, przyciąga bogatą wyobraźnią i paletą barw. Gorąco zachęcamy mieszkańców naszego miasta do obejrzenia wystawy w Bibliotece.
Wystawa czynna będzie do końca października 2016 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Zapraszamy!
Elżbieta Stankiewicz