Podróże z książką po najpiękniejszych zakątkach Polski - Bibliotekarz Lubuski

Podróże z książką po najpiękniejszych zakątkach Polski

leszno_wakacje2016leszno2_wakacje2016

Od 27 czerwca do 1 lipca w Filii Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym odbywały się zajęcia dla dzieci w formie letniej półkolonii, zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Opieką nad uczestnikami oraz organizacją zajęć zajmowały się panie: Krystyna Matczak, kierownik szkoły oraz Andżelika Przysiężna z Filii bibliotecznej w Lesznie Górnym. W trakcie spotkań poznawaliśmy najpiękniejsze zakątki Polski. Królowała Warszawa, Kraków wczoraj i dziś, Toruń - niezwykłe zabytki ziemi Chełmińskiej, Olsztyn - w sercu Warmii i Mazur. Źródłem informacji były prezentacje multimedialne, literatura. Oprócz zajęć z książką prowadzono zajęcia plastyczne, sportowo - rekreacyjne, konkursy i dydaktyczne gry. Dzieci wysłuchały prelekcji policjantów na temat bezpieczeństwa. O profilaktyce zdrowej żywności mówili pracownicy Sanepidu. Wakacyjne zajęcia zwieńczyło wielkie wspólne grillowanie.

Krystyna Matczak i Andżelika Przysiężna