Wakacje już za nami - Bibliotekarz Lubuski

Wakacje już za nami

zary_wakacjeJak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach zorganizowała zajęcia dla dzieci w okresie przerwy wakacyjnej. Było gorąco i wesoło, pomimo chłodnego lata. Na szczęście mamy co wspominać... Biblioteka połączyła siły ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Kulturalnych „Dwukropek". Dzięki dotacji z Urzędu Miasta Żary stowarzyszenie w ramach akcji „Wakacje z Książką" ustawiło w Żarach 3 szafki bookcrossingowe. Pozostaną one do dyspozycji mieszkańców przez cały rok. Dzieci zaangażowane w zajęcia nagrodzono wyjazdem do gospodarstwa agroturystycznego w Suchodole. Ale to nie wszystkie atrakcje. W lipcu uczestnicy zajęć sporo dowiedzieli się o wolontariacie i bookcrossingu, samodzielnie przygotowali ulotki związane z tym tematem, były także zabawy w plenerze, wycieczka po Zielonym Lesie Szlakiem Trzech Wież, odwiedziny w drukarni, zajęcia literackie i edukacyjne. Drugi miesiąc wakacji był równie ciekawy. Dzieci odwiedziły sklep zoologiczny, Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego, lokalne media, brały udział w grach i turniejach, malowały, wycinały, a nawet nauczyły się podstaw tworzenia bloga w czasie zajęć komputerowych. W zajęciach pomagała wolontariuszka – pani Iwona Freier z Kleszczewa, której składamy serdeczne podziękowania. Na zakończenie uczestnikom wręczono upominki, podziękowano za wspólnie spędzony czas, za zaangażowanie. Były też łzy wzruszenia. Fotorelacje z zajęć można obejrzeć na Facebooku oraz naszej stronie: www.mbp.zary.pl.

zary_wakacje3zary_wakacje2

Agnieszka Machej