Europejskie Dni Dziedzictwa w Jasieniu - Bibliotekarz Lubuski

Europejskie Dni Dziedzictwa w Jasieniu

EDD_jasienW związku z tegorocznymi obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jasieniu zorganizowała w czerwcu plener malarski dla dzieci i młodzieży. Motywem pleneru były zabytkowe kamieniczki i kościół usytuowane w centrum miasta, położone przy Placu Wolności. 15. uczestników pleneru w wieku od 10 do 18 lat stworzyło piękne prace, które wyeksponowano w Bibliotece na wystawie poplenerowej. Młodzi ludzie nie tylko mieli możliwość spróbowania swoich sił w EDD_jasien2malarstwie, ale również zostali wprowadzeni w historyczny kontekst pleneru przez miejscowych regionalistów - Zbigniewa Kasprzaka i Stanisława Górala.

Urszula Hryniewicz