Bieg z książką w Żaganiu - Bibliotekarz Lubuski

Bieg z książką w Żaganiu

zagan_bieg_zks2Sobota – 10 września – w Żaganiu trwa Jarmark Michała a Miejska Biblioteka Publiczna w ramach obchodów dni miasta organizuje I Drużynowy Bieg z Książką na wieżę widokową. Do pokonania było 200 metrów i 218 stopni schodów.

zagan_biegNajmłodszym uczestnikiem pierwszego biegu był trzylatek, który dzielnie dotarł na samą górę. Jak widać, u nas nie ma ograniczeń wiekowych, każdy może biegać z książką od najmłodszych lat. Niesamowita atmosfera, piękna pogoda i przede wszystkim zapał biegaczy. U nas nie ma też przegranych, każdy dostał pamiątkowy medal. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, pomysłowe stroje i za „wkupne" książki przekazane w darze Bibliotece. Podziękowania należą się również pracownikom spółki Pałac Książęcy za oprawę muzyczną i dźwiękową, a w szczególności Prezesowi spółki, Pawłowi Lóssa za poprowadzenie całej imprezy. Nie zapominamy również o fotorelacji uwiecznionej przez niezawodnego (jak zawsze) Pana Janka Mazura. Gratulujemy zwycięzcom, którzy stanęli na podium i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok w równie licznej grupie.

Magdalena Śliwak