Świerszczykowi pożeracze liter - Bibliotekarz Lubuski

Świerszczykowi pożeracze liter

przedszkolaki_dlugie_2016Filia biblioteczna w Długiem zaprosiła oddziały przedszkolne miejscowej szkoły na zajęcia biblioteczne. Odbyły się one w ramach projektu organizowanego przez ZS Wiechlice Filia Długie pt. „Świerszczykowi pożeracze liter". Będą to cykliczne spotkania, w czasie których będziemy czytać, opowiadać, poznawać zbiory i promować czytelnictwo. Na pierwszych zajęciach bibliotekarka czytała dzieciom bajkę pt. „Dobroć". Następnie dzieci odpowiadały na pytania dotyczące czytanego tekstu. Na zakończenie przedszkolaki zostały pasowane na „Świerszczykowego pożeracza liter", otrzymały legitymacje, do których będą wpisywane tytuły przeczytanych książek oraz medale za aktywny udział w zajęciach. Były to udane zajęcia . Mamy nadzieję, że po kolejnych spotkaniach dzieci będą częściej odwiedzać bibliotekę i korzystać z jej zbiorów.

Jadwiga Matoga