Spotkanie z Wiesławem Drabikiem - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie z Wiesławem Drabikiem

spotkanie_dlugieFilia Biblioteczna w Długiem miała przyjemność gościć w swoich progach Wiesława Drabika, autora ponad 200. rymowanych bajek i książeczek dla dzieci. Spotkanie autorskie odbyło się 6 października 2016 r. Uczestnikami byli uczniowie i nauczyciele miejscowej szkoły podstawowej. Nasz gość w bardzo ciekawy i niekonwencjonalny sposób poprowadził spotkanie, co zyskało aprobatę uczestników. Nie było chwili na nudę. Bardzo ciekawie opowiadał o swoim warsztacie pisarskim, pasjach, zainteresowaniach i chętnie odpowiadał na pytania uczestników. Na zadawane w trakcie przez autora zagadki dzieci wręcz chóralnie odpowiadały, za co otrzymywały nagrody w postaci naklejek książkowych. Najwięcej zebrała ucz. kl.IV. Nikola Nurkowska, która otrzymała od pisarza jego książkę wraz z autografem i dedykacją - oczywiście rymowaną. Było to bardzo udane spotkanie. Miła i luźna atmosfera, wspaniałe poczucie humoru autora sprawiło, że dobrze się bawiliśmy i równocześnie wiele nowych rzeczy się dowiedzieliśmy. Na zakończenie była możliwość zakupu książek autora i uzyskania autografu.

Jadwiga Matoga