Pasowanie na czytelnika Filii bibliotecznej w Długiem - Bibliotekarz Lubuski

Pasowanie na czytelnika Filii bibliotecznej w Długiem

pasowanie_2016Pasowanie na czytelnika to jedna z uroczystości, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez Filii bibliotecznej w Długiem. Jest to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników Biblioteki oraz zachęcenie najmłodszych do korzystania z Biblioteki i rozwijania umiejętności czytania. Podczas uroczystego apelu szkolnego 9 listopada 2016 r. uczniowie klasy I dostąpili zaszczytu pasowania na ucznia i czytelnika. Z ramienia Biblioteki pasowanie poprowadziła J.Matoga – pracownik Biblioteki. Najmłodsi uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, a następni zostali pasowani na czytelników. Na zakończenie dzieci otrzymały książki i pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Jadwiga Matoga