Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - Bibliotekarz Lubuski

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

postaci_zbajek_lesznoMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada. Jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem dzieciństwa. Klasa III B wraz z wychowawczynią Krystyną Azarko, włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, wzięła udział w tematycznym spotkaniu w Filii bibliotecznej w Lesznie Górnym. Spotkanie rozpoczęliśmy krótką prezentacją na temat obchodów tego dnia. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek i ich bohaterów. Dzieci wykonały tematyczne prace plastyczne. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i bogacą słownictwo. Najlepszy i najprostszy sposób na zachęcenie uczniów do czytania: czytajmy im i inspirujmy do samodzielnego czytania, zaczynając od bajek.

Andżelika Przysiężna