Andrzejki i Czekoladowa Akademia w Lesznie Górnym - Bibliotekarz Lubuski

Andrzejki i Czekoladowa Akademia w Lesznie Górnym

andrzejki_leszno_2016Andrzej, Michał, Marek, czy może Ambroży i Dionizy...? Zdecydowanie wśród dziewczynek wygrał Jędruś. Małgosia, Andżelika, Berenika i Weronika...? U chłopców wyraźnie królowała Aleksandra. Personalnie, aczkolwiek bardzo relaksacyjnie rozpoczął się schyłek dnia w Bibliotece filialnej w Lesznie Górnym. Panie Andżelika Przysiężna i Małgorzata Augustyniak urządziły dla dzieci wyjątkowy wieczór andrzejkowy. Wróżby oczywiście w tym dniu nie były niczym zaskakującym. Natomiast świetnie bawili się wszyscy czytając także fragmenty „Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy. Biblioteka zamieniła się na kilka chwil w Czekoladową Akademię roztaczając smak białej czekolady, przeplatanej ciepłym, słodkim brązem ciasteczek z apetyczną polewą. W komnacie roztaczał się zapach czereśniowego wosku, a cienie na ścianie odkrywały najskrytsze tajemnice. Taka aranżacja spotkania po zachodzie słońca okazała się idealnym wyborem.

Andżelika Przysiężna