Seminarium bibliotekarzy powiatu żagańskiego - Bibliotekarz Lubuski

Seminarium bibliotekarzy powiatu żagańskiego

swminarium_zaganW Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żaganiu odbyło się seminarium bibliotekarzy powiatu żagańskiego. Szkolenie zainaugurowali: dr Andrzej Buck - Dyrektor Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze, Zbigniew Białkowski - Dyrektor departamentu Infrastruktury i seminarium_2Oświaty Urzędu Miasta Żagań oraz Michał Cisek, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Żaganiu. Słowo wstępne wygłosiła Dyrektor żarskiej MBP, Magdalena Śliwak. Karolina Antoniuk przedstawiła kronikę bibliotecznych wydarzeń. Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie odebrała gratulacje i słowa uznania za udział i wysoki noty w Rankingu Bibliotek Instytutu Książki i "Rzeczpospolitej". 29. bibliotekarzy z placówek bibliotecznych powiatu żagańskiego zapoznało się m.in. ze wskaźnikami statystycznymi bibliotek w regionie oraz funkcjonalnością modułu wypożyczalnia w ramach systemu PROLIB. Monika Simonjetz z Działu Badań, Analiz i Metodyki WiMBP podsumowała wojewódzki projekt TUTLANDIA, zachęcając kadrę biblioteczną do większej aktywności w tym zakresie. Ostatnim modułem seminarium była wizyta w Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu, gdzie bardzo ciekawy wykład wygłosił Dyrektor, Marek Łazarz. Całemu zespołowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żaganiu dziękujemy za przygotowanie szkolenia. W roku 2017 planujemy spotkanie w Gminnym Centrum Kultury w Niegosławicach z/s w Gościeszowicach. Za zaproszenie dziękujemy Dyrektor GCK, Annie Mrowińskiej.