W świecie bajek - Bibliotekarz Lubuski

W świecie bajek

gozdnica_spotkanie12 stycznia uczniowie klas II z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gozdnicy wraz z nauczycielami odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczniowie z radością zapoznali się z magicznym dla nich miejscem. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci, zachęcenie do uważnego słuchania czytanych fragmentów bajek, stworzenie okazji do zaprezentowania znajomości literatury. W trakcie pobytu w Bibliotece dzieci rozwiązywały zagadki, uzupełniały cytaty związane z postaciami z bajek i baśni. Znakomitą zabawą okazało się układanie bajkowych puzzli. Uczniowie znakomicie sobie poradzili. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały obrazki do kolorowania przedstawiające różne postacie z bajek. Po pięknym pokolorowaniu wkleją do zeszytu lub powieszą na tablicy w klasie na pamiątkę wizyty w Bibliotece. Po zakończeniu spotkania uczniowie wręczyli pani prowadzącej własnoręcznie wykonanego kwiatka oraz laurkę w podziękowaniu za oprowadzenie po świecie bajek. Było to kolejne spotkanie z cyklu ,,Bajki –Pomagajki", które będzie kontynuowane do końca roku.

Teresa Kurzepa