KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - Bibliotekarz Lubuski

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

koledy_konkurs_siecieborzyce20 stycznia 2017 roku w Siecieborzycach odbyła się 8. edycja „Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek". Organizatorami były Biblioteka Publiczna w Siecieborzycach i Biblioteka Szkolna. Do udziału w prezentacjach muzycznych zgłosiły się 23 osoby w wieku od 5 lat do 11 lat. Podczas spotkania można było usłyszeć znane i mniej znane kolędy i pastorałki, prezentowane przez dzieci z miejscowej szkoły. Młodych wykonawców oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność oraz zaproszeni goście. Jury w składzie – sołtys Jadwiga Turek, radna Rady Gminy Szprotawa Beata Jakowicka i radny Rady Gminy Szprotawa Janusz Biliński przyznało następujące nagrody:

W kategorii zespół
I Miejsce – Sieciolinki w składzie Oliwia Bachowska, Roksana Socha , Zuzia Herbut, Kinga Radzikiewicz i Hania Pawlicka.
W kategorii soliści grupa młodsza
I miejsce – Julia Macała
II miejsce – Amadeusz Michura
III miejsce - Jakub Matys