Komunikaty

Dzień Bibliotekarza 2019

ania celmer wystawaDzisiaj świętują BIBLIOTEKARZE. Niech moc będzie z NAMI nie tylko 8 maja!

Rodzinne granie w Zielonej Górze

granie_maleBiblioteka Publiczna w Zielonej Górze ul. Zawada - Zielonogórska 62 zaprasza w sobotę 4 lutego na rodzinne granie.

LUBUSKIE WAWRZYNY 2018

wawrzyny BLOrganizatorzy  Lubuskich Wawrzynów serdecznie zapraszają do udziału w Konkursie LUBUSKIE WAWRZYNY 2018. Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 25. edycji Lubuskiego Wawrzynu Literackiego, 14. edycji Lubuskiego Wawrzynu Naukowego oraz 6. edycji Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego. Termin składania prac upływa 18 stycznia 2019 r.

 

Szczegóły na stronie internetowej www.wawrzyny.norwid.net.pl

NARODOWE CZYTANIE 2017

narodowe_czytanie_2017Na początku września 2017 roku odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda zaproponował, aby lekturę na to wyjątkowe spotkanie wybrali Polacy. Zachęcamy do zapoznania się z przesłaniem, dostępnym na stronie www.prezydent.pl, w którym Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do wszystkich z prośbą o wzięcie udziału w wyborze książki na Narodowe Czytanie 2017. Aby oddać głos, należy wybrać jeden z poniższych tytułów, umieścić go w temacie e-maila i wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej: NARODOWE CZYTANIE 2017

Seminarium bibliotekarzy 2017

29 marca w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze odbędzie się coroczne seminarium dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego. Serdecznie zapraszamy!

Program

Czytaj - maluj - pisz

maly_plakat_konkurs_czytaj_maluj_pisz-bezKlub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" oraz Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. ogłaszają konkurs plastyczno-literacki dla rodzin z Gorzowa Wlkp. i powiatu gorzowskiego pod nazwą Czytaj -maluj - pisz. Celem konkursu jest promowanie czytania, zachęcenie mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego i powiatu gorzowskiego do spędzania wolnego czasu z książką oraz kreatywnego podejścia do książki i podejmowania działań twórczych z książką przez dzieci i dorosłych. Patronem honorowym konkursu jest Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.

Czytaj więcej: Czytaj - maluj - pisz

BL zaprasza do współpracy

BL_wwwRedakcja "Bibliotekarza Lubuskiego" przygotowuje skład kolejnego numeru pisma. Publikacja planowana jest w Tygodniu Bibliotek (maj 2017). Zainteresowanych autorów prosimy o przesyłanie tekstów do 15 marca.
INSTRUKCJA WYDAWNICZA:
1. Tekst powinien być przygotowany w wersji elektronicznej i przekazany w formie wydruku, na płycie lub przesłany e-mailem.
2. Format czcionki Times New Roman, rozmiar 12, interlinia 1,5.
3. Objętość artykułów nie powinna przekraczać 10 stron wydruku (przy założeniu 1800 znaków na stronę).

Czytaj więcej: BL zaprasza do współpracy

KRAKOWSKI SALON POEZJI

JERZY_TRELA_plakat2Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza 15 stycznia 2017 r. (niedziela), godz. 12.00, sala kameralna Filharmonii Zielonogórskiej, na kolejne spotkanie w ramach Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze. Gośćmi Salonu będą krakowscy aktorzy Jerzy Trela i Wojciech Trela. W programie: Monologi romantyczne – Cz. I „Wyzwolenie" S. Wyspiańskiego, „Dziady" A. Mickiewicza, fragmenty twórczości C. Norwida; Cz. II „Pan Tadeusz" A. Mickiewicza. Po spotkaniu możliwość zakupu książki Trela Beaty Guczalskiej.

Czytaj więcej: KRAKOWSKI SALON POEZJI

WEEKEND Z ANNĄ SENIUK

IMG_seniukANNA SENIUK, wybitna aktorka teatralna, filmowa, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie w sobotę 11 lutego będzie gościem Biblioteki w Szczańcu, a w niedzielę 12 lutego Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze. Anna Seniuk czytać będzie fragmenty poematu Stanisława Balińskiego "Wieczór w Teatrze Wielkim" oraz poezję kobiecą. Podczas spotkania Aktorka opowie o swoich rolach teatralnych i filmowych oraz o książce "Nietypowa baba jestem. W rozmowie z córką Magdaleną Małecką-Wippich". Gospodarz Salonu: Andrzej Buck. ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej: WEEKEND Z ANNĄ SENIUK

LUBUSKIE WAWRZYNY 2016

LubWaw_2016_wwwWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. zapraszają do udziału w 23. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Literacki, 12. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Naukowy oraz 4. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Dziennikarski. Wawrzyn Literacki jest przeznaczony dla autorów związanych z województwem lubuskim, dawnym zielonogórskim lub dawnym gorzowskim (miejsce urodzenia bądź zamieszkania), a także autorów książek wydanych w lubuskich oficynach. Wawrzyn Naukowy natomiast ma na celu promowanie książek naukowych oraz popularnonaukowych o tematyce regionalnej, dotyczących Środkowego Nadodrza lub województwa lubuskiego. Wawrzyn Dziennikarski ma za zadanie promować dziennikarzy prasy, radia, telewizji i mediów internetowych, twórców najlepszych utworów dziennikarskich – reportaż, publicystyka, esej, felieton, artykuł polemiczny, dyskusyjny i inne gatunki dziennikarskie – odnoszących się do obszaru województwa lubuskiego.

Czytaj więcej: LUBUSKIE WAWRZYNY 2016

Dzień książki otwartej

BANER_1_ebooki_do_BLWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza na „Dzień książki otwartej". W środę 8 lutego od godz. 12.00 w holu Biblioteki uruchomiona zostanie „Czytelnia w chmurze". Przy specjalnie przygotowanych dla czytelników stanowiskach będzie można uzyskać dostęp m.in. do 18 tys. e-book'ów, zapoznać się ze zbiorami książki mówionej (audiobookami) oraz możliwościami, dostępnego w Bibliotece Norwida, urządzenia o nazwie Czytak PLUS.

Czytaj więcej: Dzień książki otwartej