Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Wystawa na cztery łapy - Bibliotekarz Lubuski

Wystawa na cztery łapy

W gorzowskiej galerii Na Mansardzie, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otwarto wystawę plastyczną Reksio, Burek i inni. Cała galeria, od podłogi po sufit, zapełniła się podobiznami psów: grubych, chudych, uśmiechniętych, latających i bajkowych.

 

wystawanaczterylapyW wernisażu, który odbył się 22 lutego 2020 roku, wzięli udział autorzy prac z Młodzieżowego Domu Kultury oraz ich nauczyciele: Danuta Łubińska, Roman Łubiński i Małgorzata Całus-Jarno. – Prace powstawały przez kilka tygodni, w technice kolażu – mówiła Danuta Łubińska. – Dzieci dobierały się w grupy, potem każde z nich malowało swojego psa. Poszczególne zwierzaki się wycinało i dopasowywało do pozostałych. Na koniec trzeba było jeszcze wymyślić tła dla czworonogów.Wielu autorów sportretowało swoich własnych pupili. Marysia Dąbrowska pięknie namalowała posokowca bawarskiego o imieniu Koko.– Mój piesek jest młody i strasznie rozrabia. Ostatnio tak pogryzł buta, że tylko podeszwa została. Niszczy też poduszki, moje zabawki. Ale i tak jest wspaniały! – zapewniała ośmiolatka. W galerii zobaczyć też można zdjęcia psów, których właścicielami są pracownicy gorzowskiej Biblioteki Pedagogicznej. Zadbano także o psie zabawki i ubranka. Wystawa poświęcona czworonogom jest już kolejną „literacko-plastyczną” prezentacją przygotowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury. Cztery lata temu w galerii pokazywano wystawę 150 lat z „Alicją w Krainie Czarów”, trzy lata temu Podróże z Małym Księciem, dwa lata temu PodobaMiSie (z okazji Światowego Dnia Misia Pluszowego), a w ubiegłym roku Od Filemona do Behemota. Wszystkie wystawy połączone były z warsztatami dla dzieci i cieszyły się dużą frekwencją. Ekspozycja Reksio, Burek i inni była czynna do końca marca. 

Hanna Ciepiela 

wystawanaczterylapy2 fot. Monika Markowska