Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Klubik Maluszka i Owocowy Piknik w Bibliotece Publicznej we Wschowie - Bibliotekarz Lubuski

Klubik Maluszka i Owocowy Piknik w Bibliotece Publicznej we Wschowie

Przed wakacjami podsumowano piątą edycję bibliotecznego Klubiku Maluszka w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie. Od marca do czerwca w cotygodniowych spotkaniach uczestniczyło 23 dzieci wraz z opiekunami.

 

klubmaluszkaMaluchy w wieku od 2 do 5 lat, podzielone na dwie grupy – Tygrysków i Puchatków, z radością przychodziły na zajęcia, podczas których czekało na nie mnóstwo atrakcji. Były różne gry i zabawy, ćwiczenia gimnastyczne, relaksacyjne masaże oraz proste prace plastyczne. Przy okazji dzieci poznawały nazwy kolorów, zwierząt, części ciała, owoców i warzyw czy kształtów. Przedstawione zostały im również zasady bezpieczeństwa w domu, na placu zabaw, na ulicy i w kontakcie z nieznajomymi. Na jedno ze spotkań zaprosiliśmy panią policjantkę, która opowiedziała o swojej pracy, a dzieci miały możliwość zobaczyć policyjny radiowóz. Radości było co niemiara! Również ostatnie zajęcia były wyjątkowe. Biblioteczny dziedziniec przemienił się w plac zabaw dla najmłodszych. Maluchy szalały na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach, bawiły się w kolorowych piłeczkach. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Miejmy nadzieję, że dzięki spotkaniom wKlubiku Maluszka dzieciom łatwiej będzie nawiązywać nowe relacje i kontakty z rówieśnikami, a pierwsze dni w przedszkolu będą przebiegały bez większych trudności. Wakacje natomiast już po raz szósty zainaugurowane zostały rodzinnym Owocowym Piknikiem. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Rozpoczęliśmy od przedstawienia Małe śledztwo wwielkiej sprawie wwykonaniu teatru lalkowego „Pracownia Za Piecem” z Wolsztyna. Spektakl w zabawny sposób wyjaśniał najtrudniejsze zagadnienia dotyczące segregacji odpadów i recyklingu. Następnie uczestnicy mogli poszaleć na bibliotecznym dziedzińcu, gdyż Agencja Eventowa Show Time zabrała dzieci wtaneczną podróż dookoła świata. Po intensywnej zumbie można było posilić się przepyszną sałatką owocową lub skosztować soczystych kawałków arbuza. Nie zabrakło również prac plastycznych. Dzieci z zapałem malowały kolorowe owoce, a spod ich rąk wychodziły prawdziwe arcydzieła! Chętni mogli także oddać się wręce wolontariuszek, które maowały twarze najmłodszych. Kotki, pieski, jednorożce czy superbohaterowie – kolejka na takie cuda była spora. Wszystkie kreacje uwiecznione zostały podczas zabawnej sesji portretowej. Papierowe gadżety, takie jak wąsy, brody, okulary czy kapelusze, sprawiły, że śmiechu przy tym było co niemiara. Na zakończenie dzieci otrzymały balony. Każdy wychodził zadowolony i uśmiechnięty. Owocowe i radosne spotkanie z książką i zabawą to zawsze klubmaluszka1klubmaluszka2zapowiedź udanych wakacji!

Dominika Jankowiak

 

 

 

 

 

klubmaluszka3

 klubmaluszka4

klubmaluszka5