Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Wychowanie przez sport i czytanie. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Żaganiu - Bibliotekarz Lubuski

Wychowanie przez sport i czytanie. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Żaganiu

18. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany był pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport iczytanie”. Podczas spotkań wdniach od 3 do 7 czerwca 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu zaproszeni, wspaniali goście czytali dzieciom utwory Wandy Chotomskiej w 90. rocznicę jej urodzin.

 

wychowanieprzezsportSebastian Kulesza – zastępca burmistrza miasta Żagań Pięciopsiaczkami rozpoczął 18. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Pierwszaki z SP nr 1 z ciekawością wysłuchały zabawnych opowiadań i dowiedziały się o pracy i pasjach naszego gościa. Miłą niespodzianką dla dzieci były upominki od pana burmistrza. We wtorek dla młodszych mieszkańców naszego miasta wystąpili aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska. W sztuce zatytułowanej PRASTARA KSIĄŻNICA – SKARB I TAJEMNICA… bo mądrość tkwi nie tylko wWiFi przedstawiono na wesoło promocję czytelnictwa oraz świadome korzystanie z materiałów piśmienniczych. Puentą spektaklu było przesłanie, że książka jest największym skarbem. Rozbawione dzieci zgodnie obiecały odwiedzać bibliotekę i dalej szukać skarbów. Kolejnym gościem był Andrzej Katarzyniec – burmistrz miasta Żagań, który przeczytał książkę Abecadło wrymy wpadło. W trakcie spotkania dzieci z SP nr 2 przepytały pana burmistrza o jego pasje i zainteresowania. Dowiedziały się, że lubi łowić ryby, a wśród złowionych okazów znajduje się 36-kilogramowy sum. Było bardzo wesoło i nie zabrakło prezentów. W czwartek do biblioteki zawitał kolarz Wiesław Jarzębski, uczestnik Wyścigu Pokoju w 1961 roku. Pan Wiesław stwierdził, że swoją pasją do roweru zaraził się w wieku 16 lat. W Mistrzostwach Polski Listonoszy zajął pierwsze miejsce, a nagrodą był rower. Potem były kolejne wyścigi i nagrody. Na spotkanie, ku radości dzieci z MP nr 5, przyjechał na rowerze, którym pokonał trasę Wyścigu Pokoju. Kolejnym punktem spotkania była książka Nasze Ptaki, przeczytana przez pana Wiesława. Padły też odpowiedzi na pytania, czy rowerem można prześcignąć samochód, czy można mieć silnik przy rowerze. Gość ujął wszystkich poczuciem humoru i opowieściami o swoich podróżach. Tydzień Głośnego Czytania zakończyła Barbara Kamińska, która przyjechała rowerem i przeczytała dzieciom z MP nr 3 Tadka Niejadka. Pani Basia opowiedziała o swojej pasji rowerowej, o członkostwie w Stowarzyszeniu Turystycznym „Ogniwo” i najdłuższej trasie wynoszącej 70 km.

Magdalena Śliwak

 

 

wychowanieprzezsport1

wychowanieprzezsport2

 

 

 

 

 

 

 

wychowanieprzezsport3