Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Rysuję sobie świat - Bibliotekarz Lubuski

Rysuję sobie świat

11W Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie oglądać można wystawę 17 letniej Aleksandry Gapskiej z Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury. Autorka najchętniej rysuje twarze, ubrania, postacie z wymyślonych komiksów.

- Rysuję codziennie, czasem nawet na lekcjach coś szkicuję w zeszycie – przyznaje Ola.
Jej przygoda ze sztuką rozpoczęła się w piątej klasie podstawowej, a bardziej na poważnie w gimnazjum. Od trzech lat uczęszcza do Pracowni Plastycznej w Młodzieżowym Domu Kultury.
- Ola brała już udział w wystawach zbiorowych, poplenerowych, jest również laureatką wielu konkursów plastycznych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. W swojej twórczości pokazuje świat pełen ciepła, radości, przyjaźni i pozytywnej energii - mówi jej nauczycielka Małgorzata Całus-Jarno.
Ola interesuje się też fantastyką, tworzy postacie z innych wymiarów. Swoje prace często pozostawia w wersji szkicu, bo jak mówi podoba jej się w nich „ten nieład i chaos”. Obecnie A. Gapska jest uczennicą drugiej klasy Liceum Plastycznego w Gorzowie. Jej ulubiony przedmiot to malarstwo. W przyszłości chciałaby zająć się tatuażem lub pracą przy filmie. Wystawa czynna jest w Wypożyczalni Głównej Biblioteki Pedagogicznej. Zapraszamy też do obejrzenie prac Aleksandry Gapskiej w naszej wirtualnej galerii.
<https://womgorz.edu.pl/index.php?view=news&news=2027>.

Hanna Ciepiela
Fot. Monika Markowska i Aleksandra Gapska