Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Jak to jest z kotami, czyli Światowy Dzień Kota online - Bibliotekarz Lubuski

Jak to jest z kotami, czyli Światowy Dzień Kota online

WIATOWY DZIEŃ KOTA Moment17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota, który został ustalony przez Włochów w 1990 roku, a w Polsce jego obchody rozpoczęto w 2006 roku, pozyskując od razu rzesze sympatyków. Na wspólne świętowanie z tej okazji swoich najmłodszych czytelników zaprosiły panie z Filii bibliotecznej i Biblioteki szkolnej w Lesznie Górnym, wychowawczynie klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych.

Było to spotkanie, które miało nie tylko formę zabawową, ale też edukacyjną, mającą na celu podkreślenie znaczenia kotów w naszym życiu, uwrażliwienie na los tych zwierząt i rozbudzenie potrzeby niesienia pomocy, szczególnie w okresie zimowym. Młodzi uczestnicy wysłuchali więc różnych ciekawostek dotyczących kotów. Mieli także okazję zapoznać się z „kocią literaturą”, poczynając od wierszyków, bajek, opowiadań, po literaturę popularną. Wcześniej dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały piękne maseczki i kocie przebrania, które tego dnia wszyscy chętnie nosili.

 

Andżelika Przysiężna