Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
DZIĘKUJEMY KOSTRZYŃSKIM MEDYKOM - Bibliotekarz Lubuski

DZIĘKUJEMY KOSTRZYŃSKIM MEDYKOM

medykomZ okazji Światowego Dnia Chorego udaliśmy się do kostrzyńskiego szpitala, aby przekazać wszystkim pracownikom serdeczne podziękowania za ich trud i poświęcenie w walce z epidemią COVID-19.

Rok 2021 ustanowiono Rokiem Pracowników Ochrony Zdrowia. Uchwała Senatu RP w tej sprawie oddaje hołd pracownikom ochrony zdrowia oraz wyraża szacunek i uznanie dla ich wielkiej pracy. Jak napisano w uchwale, od pierwszego dnia, nie zważając na wielkie zagrożenie, wypowiedzieli oni walkę pandemii koronarowirusa. „Społeczeństwo, którego życie i zdrowie dziś tak bardzo zależy od wysiłków pracowników ochrony zdrowia, musi o nich pamiętać, zapewniając odpowiednie nagradzanie i docenianie” ‒ napisano w uchwale.

Pracownicy służby zdrowia - lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności, salowe - to oni codziennie walczą o nasze zdrowie i życie na pierwszej linii walki z epidemią. Chcieliśmy dodać im sił i podziękować, włączając w to możliwie jak najwięcej mieszkańców.

Do akcji podziękowań dla medyków włączyły się niemal wszystkie kostrzyńskie przedszkola, w tym: Przedszkole Miejskie nr 1 „Pod Topolą”, Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników, Przedszkole Miejskie nr 3 „Ekoludki”, Przedszkole Niepubliczne nr 1 „Mali Europejczycy”, Przedszkole Niepubliczne „Stonoga”, Prywatne Przedszkole Euregio, a także Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie. To przede wszystkim ich dzieło, dlatego wszystkim pragniemy serdecznie podziękować.

Przepiękne laurki – razem prawie 400 w wielu fantazyjnych wzorach trafiły do kostrzyńskiego szpitala, gdzie zostały przekazane wszystkich pracownikom – od lekarzy i pielęgniarek po kucharki i personel pomocniczy.

Nie ma słów, aby wyrazić wdzięczność za walkę o każde życie, za walkę na pierwszej linii frontu, o życie innych z narażeniem własnego – a jednak otrzymaliśmy wiele podziękowań i życzeń od naszych czytelników, mieszkańców miasta i innych osób, które w czasie epidemii skorzystały z pomocy kostrzyńskiego szpitala. Wszystkie te wyrazy sympatii i wdzięczności dołączyliśmy do laurek przekazanych pracownikom szpitala.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z przekazania oraz samych laurek na facebookowym profilu Biblioteki.

 

Michał Słupczyński