Dzień Pisarzy w Długiem. - Bibliotekarz Lubuski

Dzień Pisarzy w Długiem.

1Co łączy Brzechwę ze strzałą a Daniela Defoe z Jamesem Bondem? Komu zawdzięcza swój wygląd Ania Shirley? Na te i podobne pytania można było znaleźć odpowiedź w interaktywnej prezentacji „Ciekawostki o autorach lektur szkolnych”, którą z okazji Dnia Pisarzy przygotowała Filia Biblioteki w Długiem.

Młodzież mogła przypomnieć sobie tytuły najbardziej znanych książek, które weszły do kanonu lektur szkolnych i poznać nieznane fakty o ich autorach. Potem młodzi czytelnicy mieli zadanie wybrać dowolnego pisarza i narysować dowolną techniką jego portret lub stworzyć o nim plakat. A oto prezentacja prac uczniów.

Renata Migas