Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Nowosolska Biblioteka Tradycji Regionalnej - Bibliotekarz Lubuski

Nowosolska Biblioteka Tradycji Regionalnej

161621528 436602914262548 988967807833804767 nSzkoły, lokalne stowarzyszenia, fundacje, grupy nieformalne i zwykli ludzie znaleźli się na naszym historycznym celowniku. Nadeszła chwila, aby wyciągnąć z szuflady stare zdjęcia i odkurzyć wydarzenia sprzed lat. Nowosolska biblioteka realizuje duży i ambitny projekt, w ramach którego nagrywane są wspomnienia mieszkańców Nowej Soli i powiatu nowosolskiego. Najwyższy czas, aby swoje cegiełki pamięci do znanego obrazu, jaki pozostawimy przyszłym pokoleniom, dołożyli zwykli-niezwykli ludzie.

 

- Jesteśmy otwarci i będziemy rozmawiać z każdym. Ważnym źródłem wiedzy jest bezpośrednia relacja, którą ubogacą zdjęcia i wszelkie przedmioty, dokumentujące historię życia. Udostępnione materiały zeskanujemy lub włączymy do naszych zbiorów – wyjaśnia Dyrektor MBP Tomasz Jędraszak.

- Mamy już nawiązany kontakt z kożuchowskim Kołem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. 13. Pułku Zmechanizowanego i paniami, które zawodowy czas poświęciły kiedyś nowosolskiej “Odrze”. Błysk w oczach człowieka, który opowiadając swoją historie widzi, że jest słuchany z uwagą, jest dla nas najlepszą zapłatą – dodaje szef nowosolskiej książnicy.

KONTAKT Z BIBLIOTEKĄ WS. WSPOMNIEŃ:

- tel.: 68 37 81 906 lub 68 37 81 907

- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Tomasz Bibliotekarz