Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu SBP Bibliotekarz Roku 2020 - Bibliotekarz Lubuski

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu SBP Bibliotekarz Roku 2020

br 2020 1XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu SBP

Bibliotekarz Roku 2020

Wyniki I etapu Konkursu

Zakończyliśmy I etap Ogólnopolskiego Konkursu SBP Bibliotekarz Roku 2020.

 

Kapituły powołane przez zarządy okręgów SBP dokonały wyboru 16 wojewódzkich laureatów, którzy wyróżnili się w roku ubiegłym swoimi dokonaniami i kreatywnością. Biorąc pod uwagę fakt, że po raz kolejny Konkurs jest organizowany w czasie trwającej pandemii, wybór kompletu finalistów należy uznać za sukces. Pragnę zatem podziękować wszystkim, których sprawne działanie doprowadziło do niego.

Poniżej przedstawiamy sylwetki 16 finalistów. Reprezentują różne biblioteki i doświadczenia zawodowe: większość, tj. 14 osób reprezentuje powiatowe, miejskie i gminne biblioteki publiczne, 2 osoby pracują w bibliotekach pedagogicznych. 9 osób, czyli ponad połowa laureatów to kierownicy działów i filii bibliotecznych oraz pracownicy bibliotek, natomiast 7 osób pełni funkcje dyrektorów bibliotek. Wszyscy finaliści mają wyższe wykształcenie, a ich staż zawodowy mieści się w przedziale od 5 do 39 lat.

13 kwietnia 2021 r. rozpoczynamy II etap Konkursu SBP Bibliotekarz Roku 2020

Do 28 kwietnia br. wszystkie kapituły okręgowe SBP sporządzają rankingi 15. finalistów (z wyłączeniem swojego kandydata) i przesyłają je do Biura ZG SBP. Na ich podstawie, zliczając miejsca zajmowane przez finalistów w rankingach okręgowych, Komisja Odznaczeń i Wyróżnień przy ZG SBP ustali finałowy ranking Konkursu Bibliotekarz Roku 2020 i do 6 maja 2021 r., na portalu SBP, poda wyniki oraz ogłosi zwycięzcę.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, termin i sposób wręczenia nagród zostaną podane w późniejszym terminie.

Kandydatom do tytułu gratuluję dotychczasowych sukcesów i życzę czołowych miejsc w rankingach, a członkom Kapituł wnikliwych i obiektywnych ocen oraz sprawnych obrad.

 

p.o. przewodniczącej SBP
dr Barbara Budyńska