Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Dzień czekolady w Lesznie Górnym - Bibliotekarz Lubuski

Dzień czekolady w Lesznie Górnym

prace klasy ICzekolada jest uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat!

 

Nic dziwnego, bo czekolada ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Dostarcza endorfin i jest źródłem cennych substancji takich jak: żelazo, magnes, potas, błonnik i przeciwutleniacze. Pyszny słodycz wpływa energetyzująco i relaksująco na człowieka.

Czekolada pojawiła się w Europie na początku XVI w., za sprawą Krzysztofa Kolumba. Jako pierwsi pili ją Majowie i Aztekowie. Starożytni Majowie używali ziaren kakaowca jako środka płatniczego, sam napój był zaś przeznaczony tylko dla królów. Dziś rozkosze jedzenia czekolady mogą docenić wszyscy i mimo że czekolada jest produktem wysokokalorycznym, jej jedzenie ma wiele zalet.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły również uwielbiają czekoladę i w tym dniu, oprócz delektowania się jej smakiem, postanowili wyczarować „czekoladowe obrazy”. Uczniowie klasy pierwszej układali z kostek czekolady swoje inicjały, natomiast drugoklasiści tworzyli istne dzieła sztuki. Młodzi artyści wraz w wychowawczyniami zaprosili do wzrokowej degustacji panią Andżelikę, z filii bibliotecznej w Lesznie Górnym.

Krystyna Azarko