"Roślinny" Dzień Ziemi w Lesznie Górnym - Bibliotekarz Lubuski

"Roślinny" Dzień Ziemi w Lesznie Górnym

Dzień Ziemi klasa IIIZiemia była zawsze naszym domem. Kiedyś ludzie bardzo ją kochali; troszczyli się o nią i opiekowali. Nazywali ją Matką i nadali jej piękne imię Gaja.

Później ludzie zapomnieli o tym, zaczęli ją niszczyć, siłą wydzierać jej bogactwa i tajemnice. Dlatego Ziemia dziś bardzo choruje i potrzebuje naszej pomocy. Z okazji Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia, uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią i panią Andżeliką z filii bibliotecznej w Lesznie Górnym z wielkim entuzjazmem sadzili zielone rośliny, siali kwiatki i robili porządki w ogrodzie. Nasze działania ukazują zdjęcia, do których oglądania wszystkich zachęcamy.

Andżelika Przysiężna