Uwaga! Konkurs pt. "Gdybym był/a książką..." - Bibliotekarz Lubuski

Uwaga! Konkurs pt. "Gdybym był/a książką..."

pobraneWeź udział w konkursie! Do wygrania egzemplarze książki „Gdybym była książką”.

Książka to coś więcej niż tylko zadrukowane strony, poukładane i zszyte w odpowiednim porządku. To magiczny przedmiot, skarbnica wielu światów.  Potrafi zmienić nasze życie, sprawić, że pójdziemy inną ścieżką niż planowaliśmy, zobaczymy coś, czego wcześniej nie wiedzieliśmy. Może nawet zatrzymać czas, kiedy my wędrujemy po wyimaginowanych krainach.

Za sprawą dwojga znanych portugalskich twórców – ojca i syna – książka staje się szczytem góry ze spektakularnym widokiem, niekończącymi się schodami wyobraźni, lampką oświetlającą ciemną ścieżkę – to tylko niektóre z metafor, jakie stworzyli autorzy. „Gdybym była książką” to hołd złożony książce i czytaniu, rzecz ponadczasowa, która powinna znaleźć się na każdym książkowym regale – zarówno w dopiero powstającej, świeżej biblioteczce młodego czytelnika, jak i w pokaźnych zbiorach doświadczonego bibliofila.

Książka została obsypana międzynarodowymi nagrodami (m.in. w USA, Portugalii, Korei i Katalonii), i przetłumaczona na czternaście języków.

A gdybyś Ty stał/stała się książką…? Rozwiń tytuł „Gdybym była książką” w oryginalny sposób. Stwórz test, wiersz, zdjęcie, film, nagranie, pracę plastyczną – cokolwiek chcesz! Liczy się pomysł. Autorzy pięciu dzieł, które najlepiej wyrażą ich miłość do książek i najbardziej chwycą nas za serce, zdobędą ten piękny, ilustrowany egzemplarz do swojej biblioteczki! Zadanie konkursowe wyślij do nas za pomocą poniższego formularza (plik do 20 MB). Zapoznaj się z regulaminem konkursu klikając TUTAJ. Na Twoją odpowiedź czekamy do końca Tygodnia Bibliotek, do 15 maja.

GoodBooks