Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
KSIĄŻKOWOJAŻE – POCZTÓWKOWA AKCJA NA WAKACJE - Bibliotekarz Lubuski

KSIĄŻKOWOJAŻE – POCZTÓWKOWA AKCJA NA WAKACJE

woman throws envelope santa claus old vintage mail boxKilka lat temu inspirowałam biblioteki w okresie wakacji do organizowania akcji „Książkowojaże” lub „Pocztówka z wakacji”. Okazuje się, że projekt wciąż jest na topie, a biblioteki aktywnie zachęcają czytelników do udziału i utrzymywania kontaktu z bibliotekarzami. 

Namówcie swoich czytelników do nadsyłania widokówek z wakacji na adres korespondencyjny biblioteki. Po wakacjach wybierzcie najciekawsze miejsca i zorganizujcie spotkanie dla miłośników podróży, połączone z wystawą pocztówek, pokazem multimedialnym i tworzeniem map podróży. Pomysł warto połączyć z konkursem literackim na najbardziej oryginalne pozdrowienia napisane na widokówce – tak wówczas brzmiała inspiracja.

Projekt do dziś organizują biblioteki. Aktualnie pod nazwą „Książkowojaże” trwa m.in. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Księcia Ludwika I w Brzegu. Książnice przygotowały na swoich stronach internatowych i w mediach społecznościowych zaproszenia do udziału oraz towarzyszące im grafiki w stylu pocztówek. Czytelnicy mogą nadsyłać na adresy bibliotek widokówki kupione w odwiedzanym miejscu lub wykonane samodzielnie. Kartki pocztowe można przynieść także osobiście po powrocie z wakacji. Na finał – pod koniec wakacji – planowane są wystawy zarówno w budynku bibliotek, jak i jej social mediach.

Pierwsze kartki już trafiają do bibliotek. Akcję wspierają lokalne media.

 

Barbara Maria Morawiec