Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Wydarzenia / Relacje / Opinie

Drzewo pomysłów

IMG 6890W czytelni Biblioteki Publicznej we Wschowie stanęło drzewo pomysłów „Znajdziesz w naszej bibliotece”, nawiązujące swoją nazwą do tegorocznego hasła XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Śniadania w Lesznie Górnym

Europjski Dzień Śniadania24 kwietnia obchodziliśmy Europejski Dzień Śniadania. Wychowawczynie klas I-III: Monika Maziec ,Krystyna Azarko i Anna Dudra - Światowska zaprosiły swoich wychowanków do wyzwania, którego celem było zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest zjedzenie zdrowego porannego posiłku.

Czytaj więcej...

Wypożycz książkę – weź zakładkę

Schowek02Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich bibliotekę publiczną odwiedziła delegacja Środowiskowego Domu Samopomocy. Goście przynieśli ze sobą wspaniałe dary dla Czytelników – ponad 70 zakładek do książek. Każda jest inna. Jedne w „klasycznej” formie paska kartonu, inne wyobrażają zwierzęce „paszcze”, jeszcze inne mają postać kukiełek, więc mogą być wykorzystywane do zabaw teatralnych. Każdy Czytelnik, który wypożyczy książkę, będzie mógł sobie wybrać jedno z tych „rękodzieł”.

Czytaj więcej...

"Roślinny" Dzień Ziemi w Lesznie Górnym

Dzień Ziemi klasa IIIZiemia była zawsze naszym domem. Kiedyś ludzie bardzo ją kochali; troszczyli się o nią i opiekowali. Nazywali ją Matką i nadali jej piękne imię Gaja.

Czytaj więcej...

"Dzień Ziemi" w Lesznie Górnym

Prace fotograficzne klasy II"Nadszedł czas, aby zrozumieć, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody nie."  Arystoteles

                                   

      Dzień  Ziemi  organizowany  jest  co  roku  22  kwietnia.  W tym dniu, w szczególny sposób przypomina się ludziom,  jak należy dbać  o  środowisko  oraz informuje o tym, co dzieje się z naszą planetą. Po raz pierwszy Dzień Ziemi zorganizowany został w 1970 roku. Od tego czasu ponad 190 krajów na  całym  świecie  dołączyło do tej akcji.

Czytaj więcej...

Trzynasta edycja Forum Młodych Bibliotekarzy

13 fmb prelegenci pion fbDrodzy Młodzi Bibliotekarze!
Zapraszamy Was do uczestnictwa w wyjątkowej, trzynastej edycji Forum Młodych Bibliotekarzy. Odbędzie się ona online w dniach 15-17 września 2021 roku. Mimo, że spotkamy się zdalnie, to zadbamy abyście poczuli klimat Krakowa i Małopolski.

Czytaj więcej...

Pierwsze seminarium kadry zarządzającej w formie online

se 12 0412 kwietnia 2021r., o  godz. 10.00 Dział Badań Analiz i Metodyki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zorganizował coroczne seminarium dla dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego.

Czytaj więcej...

Kolejna odsłona CZYTELNI DRAMATU

Dramat„Ten dzień, w którym zdałem sobie sprawę, że nigdy nie będę Napoleonem, był w moim życiu chyba najważniejszym dniem. Potem zaczęła się już tylko wegetacja" - tak mówi bohater najnowszej CZYTELNI DRAMATU, na którą serdecznie Państwa zapraszamy!

Czytaj więcej...

Podkategorie