Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Nowe media - Bibliotekarz Lubuski

Nowe media

Jak korzystać z biblioteki cyfrowej – krok po kroku

altBiblioteki cyfrowe stają się coraz bardziej powszechnym narzędziem udostępniania zasobów bibliotecznych. Nie jest jednak sprawą łatwą poruszanie się w gąszczu gromadzonych w nich materiałów. Różnorodność kolekcji, formatów plików, sposobów prezentacji, wyszukiwania mogą niejednego przyprawić o zawrót głowy. Nie taki jednak diabeł straszny! Wystarczy poznać podstawy działania wirtualnych książnic, by następnie cieszyć się ich funkcjonalnością.

Czytaj więcej: Jak korzystać z biblioteki cyfrowej – krok po kroku

News365.pl – miejski portal informacyjny

logo-news365_-_white14 grudnia 2010 r. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze uruchomiła news365.pl – pierwszy miejski portal wymiany informacji dla dziennikarzy i organizatorów wydarzeń medialnych. Inicjatywa stworzenia serwisu wyszła ze środowiska zielonogórskich dziennikarzy. Pomysł trafił na podatny grunt, gdyż tego typu przedsięwzięcia wpisują się w realizację statutowych zadań biblioteki w zakresie działalności informacyjnej.

Czytaj więcej: News365.pl – miejski portal informacyjny

Mediateka zielonogórska - multimedialne okno na świat

Zadanie przyciągnięcia uwagi młodych ludzi nie jest dla ogółu bibliotek proste. Abstrahując od głoszonego coraz częściej problemu spadku czytelnictwa, młodzież znajduje inne metody spotkań z kulturą; również z kulturą literacką. Przekształcanie się bibliotek i ich modernizacja w kierunku cyfryzacji nie jest już tylko wyborem opcjonalnym – stało się to koniecznością.

Czytaj więcej: Mediateka zielonogórska - multimedialne okno na świat