Autyzm - wiem i pomagam - Bibliotekarz Lubuski

Autyzm - wiem i pomagam

Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach zaprosiła 3 kwietnia wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w projekcie Autyzm wiem i pomagam, związanym ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, przypadającym 2 kwietnia.

Program spotkania przygotowany został przez nauczycielki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach: Barbarę Hausmann i Małgorzatę Nawój. W czasie spotkania mieliśmy okazję usłyszeć piosenkę pt. Wlazł kotek na płotek w wersji instrumentalnej w wykonaniu Maksa, jak również wysłuchać czytanego przez niego utworu Satnisława Jachowicza Chory kotek. Punktem kulminacyjnym spotkania był wykład dr n. med. Ireny Dawidiuk z Wrocławia na temat dietetycznej interwencji w autyzmie u dzieci i dorosłych. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem, czego wyrazem były liczne pytania do prowadzącej. Na zakończenie zaprosiliśmy naszych gości do obejrzenia wystawy Kolorowy świat Maksa, którą można oglądać do końca kwietnia w holu na I piętrze budynku głównego Biblioteki.

Małgorzata Pawłowska