Fraszki o świętach - Bibliotekarz Lubuski

Fraszki o świętach

Nasza współpraca z Andżeliką Przysiężną – opiekunem Filii bibliotecznej w Lesznie Górnym, to już tradycja. Zawsze możemy liczyć na jej wsparcie przy organizowaniu różnego rodzaju uroczystości czy lekcji bibliotecznych. Co roku pani Andżelika zapraszała nas na przedświąteczne spotkania do Biblioteki. Tym razem to My – uczniowie klasy IIIB wraz z naszą wychowawczynią, Krystyną  Azarko zaprosiliśmy p. Andżelikę do siebie.

Tematem spotkania była nasza twórczość literacka związana ze świętami. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, co to jest „fraszka”? Czytaliśmy różnego rodzaju fraszki, a następnie w zespołach przystąpiliśmy do tworzenia swoich krótkich wierszyków. Zabawy było co niemiara! Każdy głowił się nad ciekawym  i oryginalnym rymem. Czasami musieliśmy skorzystać z pomocy naszego gościa. Rezultat pracy był niesamowity. Spod naszych „piór” wyszły literackie arcydzieła, które zachwyciły zarówno p. Andżelikę, jak i nauczycielkę. Na koniec zajęć złożyliśmy sobie życzenia i wręczyliśmy naszemu gościowi kartkę z życzeniami – oczywiście własnoręcznie zrobioną.

Krystyna Azarko, Andżelika Przysiężna