Tutlandia w Żarach - Bibliotekarz Lubuski

Tutlandia w Żarach

Dzisiaj w Oddziale dla Dzieci MBP w Żarach odbyło się spotkanie DKK z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach w ramach projektu TUTLANDIA - edycja 2017. Projekt realizowany jest w oparciu o utwór Agnieszki Ginko pt. "Tutlandia-Niespodzianki".

Spotkanie odbywało się pod hasłem "Najważniejsza jest rodzina". Zajęcia prowadzone przez bibliotekarza polegały na przeczytaniu fragmentów książki, w którym mowa jest o rodzinie Tutków. Później wspólnie rozmawialiśmy, co to jest rodzina, do czego zobowiązuje bycie członkiem rodziny, jakie są zalety gdy ma się rodzeństwo, a jakie gdy jest się jedynakiem. Następnie dzieci rysowały drzewo genealogiczne i opowiadały ciekawe historie swojej rodziny. Brały udział w zabawie sportowej "Wyścig rodzin" w oparciu o wiersz "Rodzina". Tworzyły w grupach Rodzinny Kodeks Dobrego Zachowania. Na zakończenie dzieci bez słów starały się pokazać swoim kolegom czynności, które najbardziej lubią robić ze swoimi rodzicami. Zajęcia przebiegały w miłej i rodzinnej atmosferze.

Izabela Pajdowska