Konwersatorium bibliotekoznawcze - Bibliotekarz Lubuski

Konwersatorium bibliotekoznawcze

Zapraszamy na kolejne spotkanie naukowe w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych 10 maja 2017 r. (środa) o godz. 9.30 (Sala Wykładowa im. dr. Grzegorza Chmielewskiego - II piętro WiMBP). Temat spotkania: Lektura "Szkiców węglem" Henryka Sienkiewicza w pryzmacie typologii form pisarskich pozytywizmu. Wykład poprowadzi dr Elżbieta Lubczyńska-Jeziorna z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dr Elżbieta Lubczyńska-Jeziorna - pracownik naukowy Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Zainteresowania badawcze: typologia form pisarskich w okresie pozytywizmu.

Spotkania w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych odbywają się przy wsparciu finansowym Miasta Zielona Góra.

Informujemy także, że wykład prof. zw. dr. hab. Lecha Stanisława Ludorowskiego z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie został odwołany z przyczyn niezależnych od organizatora.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy
dr Andrzej Buck - Dyrektor WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze