Konkurs Pięknego Czytania w MBP w Żarach - Bibliotekarz Lubuski

Konkurs Pięknego Czytania w MBP w Żarach

6 maja odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach Międzyszkolny Turniej Pięknego Czytania Czyt*AS. Jak co roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci z żarskich szkół.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej wśród dzieci i młodzieży oraz integracja uczniów poszczególnych szkół.  Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z 9. żarskich szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy III-IV,  klasy V-VI (szkoła podstawowa) oraz uczniowie klas I-III (gimnazjum). Drugi etap konkursu miejskiego pozwolił wyłonić laureatów. A zostali nimi:
- w grupie I: Martyna Bednarz (SP nr 8), Hubert Mazur (SP nr 5), Aleksandra Żurawska (SP nr 2),
- w grupie II: Oliwia Górniak (SP nr 5), Lena Brąś (SP nr 8), Dominika Kamińska (SP nr 1),
- w grupie III: Igor Walęsiak (Katolickie Gimnazjum).
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy sukcesów w eliminacjach wojewódzkich. Pani Mai Sobieraj reprezentującej firmę SUNDS TEXTILES POLAND SP Z O. O. dziękujemy za ufundowanie nagród dla zwycięzców.

Agnieszka Machej