TUTLANDIA w Chotkowie - Bibliotekarz Lubuski

TUTLANDIA w Chotkowie

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, GBP w Brzeźnicy Filia w Chotkowie zorganizowała spotkanie dzieci z DKK oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci na spotkanie z rodziną Tutków przyszły w towarzystwie swoich rodzin - wiadomo: w rodzinie siła. Spotkanie dotyczyło projektu TUTLANDIA edycja 2017, projekt realizowany na podstawie książki Agnieszki Ginko pt „Tutlandia – Niespodzianki”.

Nasze spotkanie przebiegło pod hasłem „Wakacje z rodziną Tutków’’. Pracownik biblioteki przeczytał dzieciom ważniejsze fragmenty książki przez co dzieci zapoznały się z rodziną, z ich życiem codziennym, w którym jak w prawdziwym życiu, raz jest dobrze, a raz źle. Najważniejsze, że w końcu zawsze przychodzi wiosna i zawsze są wakacje. Dzieci również czytały krótkie fragmenty książki, które bardziej przybliżały im bohaterów. W związku ze zbliżającymi się wakacjami dzieci opowiedziały o swoich planach wakacyjnych, jak chciały by je spędzić, gdzie pojechać, jakie miejsca zwiedzić. Podzieliły się również swoimi skrytymi marzeniami. Z książki dowiedzieliśmy się, że rodzina Tutków planuje spędzić wakacje na wsi u dziadków, dlatego my zaplanowaliśmy im wakacje ilustrując ich przebieg w formie plastycznej – metodą kolaż. Zabawa przebiegła w miłej, wesołej i rodzinnej atmosferze.

Elżbieta Skrzyczewska