Dzień Książki z przedszkolakami - Bibliotekarz Lubuski

Dzień Książki z przedszkolakami

8 maja jest Dniem Bibliotekarza i rozpoczyna Tydzień Bibliotek. O działalności Filii bibliotecznej w Lesznie Górnym i jej funkcji kulturotwórczej naszym przedszkolakom nie trzeba dużo opowiadać, gdyż Biblioteka jest jedną z instytucji, z którą przedszkole bardzo owocnie współpracuje.

Z okazji bibliotecznego święta 11 maja w przedszkolu zostało przeprowadzone spotkanie, tłumaczące naszym przedszkolakom istotę istnienia Bibliotek i nie tylko. Najmłodsi wraz z panią wychowawczynią Heleną Borsuk zaprezentowały, jako swoisty upominek,  taniec i piosenkę. Na dzieci zaś czekała niespodzianka przygotowana przez panią bibliotekarkę: było to wspólne czytanie książek oraz malowanie.

Andżelika Przysiężna