70 urodziny Biblioteki w Żarach - Bibliotekarz Lubuski

70 urodziny Biblioteki w Żarach

10 maja uroczyście otworzono 14. Wystawę Krajową Przeglądu Pasji Twórczych Bibliotekarzy. W tym szczególnym dniu rozpoczęliśmy  również obchody 70. lecia istnienia żarskiej Książnicy. Zaproszeni goście, w tym pani Burmistrz – Danuta Madej, Wiceburmistrz – Olaf Napiórkowski oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych bibliotek złożyli podziękowania za wieloletnią współpracę. Były też zabawne historie na temat początków biblioteki.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach – Beata Kłębukowska podkreśliła, jak bardzo w obecnych czasach zmieniają się i rozwijają biblioteki nie tylko w Polsce. „Praca bibliotekarza to nieustanny rozwój, to poszukiwanie innowacyjnych propozycji dla zmieniających się potrzeb czytelników, czego przykładem jest np. możliwość korzystania z platformy Legimi.pl oferującej czytelnikom 17 000 bezpłatnych e-booków, ale w tym pędzie jest też czas na spotkanie z tradycyjna książką i tego właśnie uczymy, tę więź chcemy kultywować”. Swoją obecnością zaszczycili nas również bibliotekarze z Biblioteki w Weisswasser, nasi partnerzy w projekcie – PRZEŁAMAĆ BARIERY MENTALNE I JĘZYKOWE (projekt realizujemy dzięki wsparciu ze środków unijnych w ramach Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020). Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspólne świętowanie, za ciepłe słowa, jakie od Was usłyszeliśmy. Dziękujemy szczególnie naszym czytelnikom, którzy od lat korzystają z usług biblioteki. To Wy, Drodzy Czytelnicy, tworzycie naszą wspólną historię.

Agnieszka Machej