NOC detektywów i dziennikarzy w Szprotawie - Bibliotekarz Lubuski

NOC detektywów i dziennikarzy w Szprotawie

Po raz trzeci szprotawska Biblioteka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Gościem specjalnym był Pan Krzysztof Koziołek – autor kryminałów, m.in. „Trzy dni sokoła”, „Droga bez powrotu”, „Miecz zdrady”. Wieczór rozpoczęliśmy warsztatami detektywistyczno-dziennikarskimi.

Dzieci miały za zadanie odnaleźć ukryte w Bibliotece zagadki i rozszyfrować główne hasło. Po detektywistycznym śledztwie odbyły się warsztaty dziennikarskie. Zmęczeni „umysłową” pracą zjedliśmy kolację, aby móc nabrać energii do dalszych zabaw. Ostatni „nockowicze” zasnęli po 5 rano. Wyspani i pełni  wigoru zjedliśmy śniadanie. Do zobaczenia za rok!

Dagmara Bronk