Słoneczna wystawa na smutną jesień

Wernisaż w galerii „Na Mansardzie”. Kolorowe mandale, malarskie pejzaże i fotografie baniek mydlanych można oglądać na wystawie „Artystyczne Wakacje Barlinek 2017” w galerii „Na Mansardzie” Biblioteki Pedagogicznej WOM. Prace wykonały dzieci z pracowni plastycznej i fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury. Wystawa została otwarta 28 października 2017 roku.  Pokazano na niej prace 17. uczestników czwartego pleneru artystycznego organizowanego latem w Barlinku.

  – W tym roku na warsztatach zmierzyliśmy się tematem „Zamknięte w kwadracie”  - mówiła Małgorzata Całus-Jarno, nauczyciel plastyki w MDK. – I tak powstały kolorowe mandale oraz prace plastyczne nawiązujące do szachownicy,  bo przecież właśnie z Barlinka pochodził mistrz szachowy Emanuel Lasker.  
Zajęcia fotograficzne na plenerze prowadziła Aleksandra Czarnecka z MDK. -  Fotografowaliśmy  starą architekturę oraz bańki mydlane. Ten drugi temat okazał się bardzo trudny, bo bańki uciekły, pękały i nie chciały pozować – wspomina ze śmiechem.
A jednak pogoń za bańkami się udała, o czym świadczą przepiękne zdjęcia.  Tegoroczne prace plastyczne i ceramiczne również imponują  bogactwem form i kolorów. Wernisażowi towarzyszył recital w wykonaniu 14-letniej wokalistki i gitarzystki Wiktorii Kalarus z pracowni muzycznej MDK, prowadzonej przez  Dorotę Meyer. Wystawę można podziwiać do 16 listopada 2017 roku.

Hanna Ciepiela
fot.  Aleksandra Czarnecka