Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Konkurs KOLĘD i PASTORAŁEK - Bibliotekarz Lubuski

Konkurs KOLĘD i PASTORAŁEK

19 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Siecieborzycach został zorganizowany już po raz dziewiąty szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Organizatorkami były: Dorota Klimejko z Biblioteki Publicznej i Maria Bednarek z Biblioteki Szkolnej.

 Na spotkaniu nie zabrakło zaproszonych gości: radnych Rady Miasta i Gminy w  Szprotawie: pani Beaty Jakowickiej i pana Janusza Bilińskiego, pani sołtys Jadwigi Turek, pani prezes  Stowarzyszenia „Aktywni Razem”. Kolędy i pastorałki zawsze są chętnie śpiewane i słuchane. Do udziału w konkursie zgłosiło się 27 uczestników  w wieku od  5 do 12 lat. Spotkanie zawsze ma na celu kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania, dlatego nasz konkurs rozpoczął się od wspólnego odśpiewania kolędy „ Wśród nocnej ciszy”. Uczestnicy zaśpiewali znane kolędy, jak "Przybieżeli do Betlejem"  oraz mniej znane pastorałki, jak „Znak pokoju” lub  „Jakieś światło nad Betlejem”, wprowadzając wszystkich zgromadzonych w nastrój minionych świąt Bożego Narodzenia. Komisja konkursowa, po wysłuchaniu uczestników, wyłoniła wyróżnionych oraz laureatów miejsc: I, II, III. Przyznana została również nagroda specjalna, którą ufundowała pani Sołtys, Jadwiga Turek. Serdecznie dziękujemy sponsorom konkursu: radnym Rady Masta i Gminy w Szprotawie  - pani Beacie Jakowickiej i panu Januszowi Bilińskiemu oraz  sołtys, Jadwidze Turek.

Dorota Klimejko