Zwyczaje WIELKANOCNE w przyjaźni z WIOSNĄ - Bibliotekarz Lubuski

Zwyczaje WIELKANOCNE w przyjaźni z WIOSNĄ

22 marca 2018 r. w Filii Bibliotecznej w Lesznie Górnym odbyło się spotkanie literacko-plastyczne uczniów klasy IA wraz z wychowawczynią Krystyną Azarko, pod hasłem Zwyczaje wielkanocne w przyjaźni z wiosną.

Wszyscy bardzo chętnie opowiadali o tradycjach związanych ze zbliżającymi się Świętami. Przypominaliśmy sobie, jakie charakterystyczne symbole towarzyszą Świętom Wielkiej Nocy. Każdy miał w zanadrzu do opowiedzenia ciekawą anegdotkę związaną ze Świętami. A oczywiście, jeśli Święta Wielkanocne, to i rozmowy o wiośnie. Staraliśmy się wspólnymi siłami przypomnieć  przysłowia związane z hasłem spotkania. Wszyscy bez wyjątku wymieniali zwiastuny wiosenne, jakie zauważyli w przyrodzie. Bardzo chętnie czytaliśmy też wiersze o wiośnie i naturze. Uczniowie wykonali kartki świąteczne, które wręczą swoim bliskim.

Adżelika Przysiężna