„Radość i smutek” w słubickiej bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

„Radość i smutek” w słubickiej bibliotece

25 maja 2018 r. Biblioteka w Słubicach po raz kolejny gościła Panią Ewę Pawletę, pedagoga i praktyka metody „Points of You”, która spotkała się z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Słubicach.

Na spotkaniu wykorzystane zostały karty coachingowe „Points of You”, które zawierają rysunek lub zdjęcie i pomagają uruchomić naszą intuicję, wspierając tym samym rozwój i samoświadomość. Są one bardzo użyteczne na etapie opisu rzeczywistości i przynoszą wiele ciekawych skojarzeń. Uczestnicy spotkania, zainspirowani zdjęciami widocznymi na kartach, poruszali tematy związane z emocjami, między innymi z radością, szczęściem, przygnębieniem, smutkiem, zadowoleniem. Ciekawe skojarzenia przeplatały się z rzeczywistymi wspomnieniami, z przyjemnościami oraz pasjami poszczególnych uczestników. To wywołało żywą dyskusję i otwarcie się na temat różnorodności emocji, towarzyszących nam w życiu codziennym. Każdy z nas ma swój koszyk z rozwiązaniami, po który sięgamy, aby polepszyć swój nastrój – tymi słowami Pani Ewa podsumowała i zakończyła spotkanie.

Zespół BPMiG w Słubicach