ŚWIAT W 3D - Bibliotekarz Lubuski

ŚWIAT W 3D

zary warsztaty 3dOd 10.10.2018 do 12.10.2018 trwały w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach warsztaty druku 3D. W zajęciach przygotowanych przez Stowarzyszenie Robisz.to wzięło udział ponad 200 osób. Byli to uczniowie żarskich szkół, bibliotekarze oraz nauczyciele.

Warsztaty miały na celu pobudzenie kreatywności wśród dzieci. Uczestnicy zapoznali się z technologią druku 3D, zobaczyli pracę drukarki 3D, obejrzeli filmiki prezentujące możliwości takich drukarek i brali udział w dyskusji na temat naszej przyszłości, technologii itd. Była też część praktyczna:
- praca na komputerach;
- zapoznanie się z programem tinkercad;
- stworzenie modelu 3D za pomocą instrukcji oraz tutorów;
- własny model.
Każdy młody uczestnik otrzymał pamiątkę w postaci wcześniej przygotowanych wydruków 3D. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, wywołały burzę pytań i z pewnością podniosły świadomość uczestników w zakresie możliwości, jakie dają drukarki 3D.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Agnieszka Machej