Kto zabił Różę Grabowską?

DKK dorosli gorzowPolicjantka Klementyna Koop też została zamordowana? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi w 7 tomie kryminalnego cyklu Lipowo podczas spotkania z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, które odbyło się 29 listopada 2018 r. w Ośrodku Integracji i Aktywności. Klubowicze dyskutowali o audiobooku Dom czwarty Katarzyny Puzyńskiej w interpretacji Laury Breszki.

W niepozornym, prowincjonalnym miasteczku wydarzyło się wiele zbrodni na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Autorka nawiązuje do egzekucji, które miały miejsce w okolicach jeziora Bachotek w 1939 roku oraz morderstw sprzed kilku lat. W powieści mamy do czynienia z fajnie skonstruowaną intrygą oraz z ciekawie zbudowanymi charakterystykami postaci. Fakt, że wszyscy są podejrzani sprawia, że nie chce się tej książki odłożyć na półkę. Autorka również umiejętnie nawiązuje do zdarzeń, które miały miejsce we wcześniejszych tomach cyklu, zachęcając tym samym do przeczytania kolejnej jej powieści.
Następne spotkanie klubu odbędzie się 27 grudnia 2018 r., o godzinie 16.00. Tematem dyskusji będzie audiobook: Małe zbrodnie małżeńskie, Éric-Emmanuel Schmitt.

Beata Toruńska