Przenikanie sztuk

finisażz przenikANIE MALEFinisaż wystawy Przenikanie sztuk. Jan Mazur Fotografia, Panagiotis Karagiorgis Malarstwo w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu. W piątek, 7 grudnia 2018 r., w pałacowym holu przed Biblioteką, odbył się finisaż czyli uroczyste zakończenie wystawy Przenikanie sztuk prezentującej fotografie Jana Mazura i malarstwo Panagiotisa Karagiorgisa.

Panowie już drugi raz w naszych progach w duecie wystawiają swoje prace. Poprzednia wystawa odbyła się w listopadzie 2014 roku i nosiła tytuł Żagań w relacji sztuk. Tym razem i zdjęcia i obrazy wprawdzie dotykają Żagania, ale nie o nasze piękne miasto tu chodzi tylko o to tytułowe przenikanie sztuk. My natomiast wszystkie gatunki sztuki lubimy łączyć z muzyką. W związku z tym, że chyba żadna ze sztuk nie ma takiej mocy przenikania we wszystkie zakamarki naszego życia jak muzyka, to od niej właśnie zaczęliśmy. Dla naszych gości i dla nas zagrały młodociane artystki z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. Dwa utwory na akordeonie wykonała uczennica pani Oleny Moroz z klasy VI PSM I st. – Daria Leszcz. W duecie przygotowanym przez pana Adama Mikulskiego zagrały: Kornela Eliasz-Przygoda – gitara i Agata Sobczak – flet.
Po oficjalnym powitaniu artystów i licznie zgromadzonej publiczności przez panią Dyrektor Biblioteki, Magdalenę Śliwak, nastąpiła prezentacja dorobku obu twórców. Obaj panowie zabrali głos, a następnie bibliotekarka prowadząca spotkanie zaznajomiła wszystkich z tematyką wystawy. To było piękne spotkanie. Były kwiaty, gratulacje, piękne zdjęcia, obrazy i muzyka, dużo emocji i poczęstunek. Obfity poczęstunek. Pani Alfreda Mazur zapewniła pyszne domowe ciasta w takiej ilości, wyborze i smakach, że właściwie smakowo powiało już Świętami Bożego Narodzenia. Więcej o spotkaniu, o wystawie i artystach można przeczytać na blogu Biblioteki w postach:
https://miejskabibliotekapublicznawzaganiu.blogspot.com/2018/12/finisaz-wystawyprzenikanie-sztuk-jan.html

https://miejskabibliotekapublicznawzaganiu.blogspot.com/2018/12/wystawa-przenikanie-sztuk-jan-mazur.html

Urszula Sitarz